Чи потрібна дітям дисципліна

Дисципліна — необхідна умова правильного розвитку нашого малюка. Саме сформована з малих років дисциплінованість допоможе нашим дітям в майбутньому стати зрілими, відповідальними людьми з гідними моральними принципами.

Що ж включає в себе привчання до порядку, а що виключає.

Привчати дитину до дисципліни — не означає:

• Карати його. Передбачається, що покарання заслуговує той, хто мав погані наміри і завинив. Якщо дитина просить вас купити йому нову машинку, а ви відмовляєтеся це робити, він починає кричати зовсім не тому, що він злісний грубіян, і не тому, що задумав вас зі світу зжити. Він просто хоче цю машинку і шукає найефективніший спосіб її отримати. Не більше того.
• Без потреби засмучувати його. Одна з найважливіших ваших батьківських обов’язків — саме засмучувати дитину, встановлюючи межі дозволеного і прийнятного. Чи не можете ж ви, справді, дозволити дитині вести себе, як йому заманеться.
• Занадто сильно тиснути на дитину. Тисніть ви на дитину, виховуючи його? Звичайно тисніть. І все ж не можна відмовлятися від спроб привчити його до дисципліни. Не переживайте: чим старше стає дитина, тим рідше виникає необхідність його виховувати. Адже дитина, який перші уроки засвоїв на «відмінно», наступні буде сприймати легше і легше.
• Доводити один одному, хто в домі господар. Ви батько і тому зобов’язані утримувати сім’ю і піклуватися про неї. Ви ж встановлюєте чіткі межі дозволеного. Так заведено, і це не обговорюється.
• Зриватися на нього. Прекрасно розумію, що іноді вам необхідно випустити пар і як слід викричатися. Але не кричіть на дитину тільки тому, що не можете підвищити голос на начальника або дружина. Дитину ви скривдите і заплутаєте, а проблеми з шефом або чоловіком так і не вирішите.
• Навішувати ярлики «хороший» і «поганий». Дитина може поводитися неналежним чином з різних причин: він чогось хоче, він втомився, голодний або не може знайти кращого виходу з положення … Але вже точно не тому, що сам він нехороший або поганий.

Что же в такому разі означає привчати дитину до дисципліни? А ось що:
Привчити дитину до порядку — значить навчити його відрізняти належне поведінку від неналежного і чітко дати зрозуміти, що будь-яка поведінка буде мати цілком певні наслідки.
Щоб дитина стала вести себе як повноправний член суспільства, він повинен поступово позбутися від виняткової зосередженості на самому собі і своїх потребах, які слід задовольнити тут і зараз, і почати поважати інших людей і правила, за якими живуть всі навколо. Так він зможе правильно формуватися як особистість, купувати і розвивати навички спілкування.
Втративши час, коли потрібно було привчати дитину до дисципліни, ми значно зменшимо його шанси легко вписатися в будь-яке середовище (будь то садок, школа або коло однолітків). Засуджуючи інших (виховательки суцільно безглузді, вчителі безвідповідальні, інші діти занадто нахабні …), дитина не отримає ніякої користі, один лише шкоду: він звикне до думки, що все навколо повинні підлаштовуватися під нього. А це, зрозуміло, нереально.
На щастя, у батьків спочатку є при собі відмінна зброя, яке допоможе їм у боротьбі за емоційну стабільність і хорошу пристосованість до життя їх дітей. Ця зброя — безумовна любов … і привчання до дисципліни.
(Матеріали для публікації взяті з книги «Дисципліна без ременя», Невена Ловрінчевіч)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *